Rubriky:

Ostatní

Srbský fanoušek, který zranil policistu světlicí, dostal 10 let

19. září 2008 16:31 - BĚLEHRAD

Na deset let do vězení poslal srbský soud fanouška fotbalové Crvené Zvezdy Bělehrad, který loni v prosinci napadl hořící světlicí policistu a vážně ho zranil. Dvacetiletý Uroš Mišič byl potrestán za pokus o vraždu.

K incidentu došlo před ligovým zápasem s Hajdukem Kula. Mišič si spolu s dalšími chuligány jako oběť vybral policistu beze zbroje Nebojsu Trajkoviče, na kterého zaútočili hořícími světlicemi. Způsobili mu mnohačetné popáleniny a Mišič se poté ležícímu muži pokusil nacpat hořící světlici do úst. Trajkoviče zachránila až série varovných výstřelů do vzduchu, po níž mu přišli na pomoc policejní těžkooděnci. Policista byl po rvačce ve vážném stavu převezen do nemocnice.

"Byl to barbarský, brutální a bestiální útok. Policisté měli plné právo se bránit," citovala agentura Reuters soudce Velimira Lažoviče. "Útok byl nevyprovokovaný a musel být označen jako pokus o vraždu, protože Trajkovič bojoval o holý život," dodal.

Dva Mišičovi spolupachatelé byli také potrestáni. Dostali tresty na rok, respektive dvacet měsíců ve vězení.

Tresty jsou podle Lažoviče naprosto adekvátní. "Musíme chuligánům ukázat nulovou toleranci. Podobné násilí se v Srbsku šíří jako epidemie a bestiální útoky zločinců na policii nesmí zůstat bez odezvy," prohlásil soudce.

Podle agentury Reuters jsou tresty pro fanoušky prvním výsledkem tvrdšího boje srbských úřadů s fotbalovými násilníky. Podobných incidentů prý bylo v posledních 15 letech v zemi bezpočet a přestože při nich zemřelo několik lidí, často nebyli viníci ani potrestáni.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní