Rubriky:

Ostatní

Slovenský rozhodčí Micheľ po operaci achilovky končí s pískáním

23. října 2008 17:53 - BRATISLAVA

Úspěšný slovenský fotbalový rozhodčí Ľuboš Micheľ nečekaně ukončil kariéru. Čtyřicetiletý sudí vysvětlil svůj krok osobními a zdravotními důvody. O svém rozhodnutí už informoval slovenský svaz i vedení UEFA, která mu letos na jaře svěřila řízení finále Ligy mistrů mezi Chelsea a Manchesterem United, což byl vrchol jeho kariéry.

Michel měl minulý týdne pískat zápas Belgie se Španělskem v kvalifikaci mistrovství světa, ale místo toho se podrobil operaci Achillovy šlachy. Zdravotní problémy ho podle slovenských médií trápily už delší dobu.

Kvůli potížím s achilovkou si měl letos dopřát tříměsíční pauzu, ale nakonec absolvoval červnový evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku.

Na mezinárodní scéně začal Micheľ pískat v roce 1994 a mohl na ní působit ještě pět let, než by dosáhl věkového limitu. Jeho jméno figurovalo v seznamu 54 rozhodčích, z nichž bude FIFA vybírat sudí pro světový šampionát v JAR v roce 2010. Na své účasti na MS v letech 2002 a 2006 už ale Michel nenaváže.

V Lize mistrů se objevil poprvé před deseti lety a dosud v ní odpískal na 50 zápasů. Vedle letošního finále řídil dva semifinálové duely. Před pěti lety pískal finále Poháru UEFA mezi FC Porto a Celtikem Glasgow.

Vystudovaný pedagog byl předloni vyhlášen druhým nejlepším rozhodčím na světě, v letech 2005 a 2007 obsadil v anketě Mezinárodní federace fotbalových historiků a statistiků třetí místo.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.