Rubriky:

Ostatní

Student musí do vězení za to, že vyměnil Barcelonu za krále

24. října 2008 15:42 - RABAT

Osmnáctiletý marocký student tvrdě zaplatil za svůj žert a lásku k fotbalistům Barcelony. Podle zpráv z médií, na něž odkazuje agentura DPA, měl mladík napsat ve škole na tabuli heslo "Bůh, vlast, král", panovníka však nahradil slovem "Barca". Za urážku majestátu byl ve zrychleném řízení odsouzen k trestu vězení na 18 měsíců.

Proti neobvykle přísnému trestu se zdvihla vlna protestů především z řad organizací na ochranu lidských práv. Jejich představitelé zaslali několik dopisů ministerstvu spravedlnosti i králi Muhammadovi VI. Na internetu se objevily názory, že by se ve věci svého fanouška, jenž měl v červnu maturovat, měl angažovat i prezident Barcelony Joan Laporta.

Španělské kluby, především dva nejslavnější Real Madrid a Barcelona, jsou v Maroku mimořádně populární. Ve Španělsku žije 700 000 marockých přistěhovalců.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.