Rubriky:

Ostatní

Ukrajina kvůli finanční krizi pozastavila přípravy na Euro 2012

30. října 2008 19:27 - VARŠAVA/KYJEV

Ukrajina pozastavila kvůli finanční krizi a problémům v legislativě přípravy na evropský fotbalový šampionát, který má uspořádat v roce 2012 společně s Polskem. O pozastavení výstavby objektů, které mají sloužit fotbalistům a fanouškům, ve čtvrtek podle agentury PAP informoval náměstek ředitele organizačního výboru Jevgenij Vilinskij.

Nový šéf polského svazu Grzegorz Lato krátce po svém zvolení do funkce uvedl, že Polsko může případně zorganizovat turnaj s Německem nebo samo.

Práce na budovách a modernizacích objektů na Ukrajině se zastavily ve čtyřech městech, kde by se měl turnaj konat, i v náhradních dějištích. "Celkem na osmdesáti procentech objektů, které by se měly stavět, se nepracuje," uvedl Vilinskij.

Nestaví se v Kyjevě, Doněcku, Dněpropetrovsku ani ve Lvově. "Je to špatné, protože pro investory ztrácí projekt na atraktivnosti. Momentálně zaostáváme za stavebními lhůtami," prohlásil.

Doplnil, že kromě finančních problémů, je hlavní potíží v přípravách na šampionát zastaralé právo. Kvůli tomu se vleče i vydání potřebných stavebních povolení. "Když to půjde takhle, dostaneme je až v průběhu šampionátu," řekl Vilinskij.

Ještě nedávno přitom Ukrajina ujišťovala zástupce UEFA, že se stihne na velký fotbalový svátek připravit. Parlament ale nespěchá se schválením zákonů, které by ulehčily investování v zemi. Ukrajina navíc prožívá další politickou krizi. V prosinci by se měly uskutečnit předčasné parlamentní volby.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní