Fotbalisté Ósaky míří za triumfem v Lize mistrů

Fotbalisté japonského týmu Gamba Ósaka porazili v prvním finálovém utkání asijské Ligy mistrů 3:0 Adelaide a vykročili za ziskem trofeje. Pokud za týden zvládnou odvetu v Austrálii, navážou na loňský triumf svých krajanů z Urawy Reds.

Ósaka zlomila svého soupeře z Oceánie dvěma góly v závěru prvního poločasu, na nichž se podílel Brazilec Lucas. Ten první branku vstřelil a na druhou nahrál japonskému reprezentantovi Endovi. Třetí trefu přidal v 68. minutě Jasuda.

Australský klub nyní musí doufat, že se mu podaří stejně jako v semifinálovém duelu s uzbeckým Bunjodkorem vyhrát domácí zápas 3:0, aby minimálně srovnal s Ósakou krok. Bez ohledu na výsledek má ovšem Adelaide jistý postup na prosincové mistrovství světa klubů, neboť Japonci mají coby pořadatelé účast svého klubu garantovanou.