Rubriky:

Ostatní

Šéf rakouského fotbalu už má v hlavě možného nástupce Brücknera

9. listopadu 2008 17:29 - VÍDEŇ

Nový šéf Rakouského fotbalového svazu (ÖFB) Kurt Ehrenberger neskrývá svůj kritický pohled na práci hlavního kouče reprezentace Karla Brücknera. V nedělním diskuzním pořadu "Talk und Tore" stanice Premiere dokonce uvedl jméno možného nástupce českého trenéra.

Pětasedmdesátiletý funkcionář plní roli dočasného prezidenta poté, co se v pátek překvapivě své funkce vzdal Friedrich Stickler. Nyní by si chtěl co nejdříve promluvit s Brücknerem, podívat se na jeho současnou smlouvu a říci mu, co se mu líbí a co ne.

Ehrenberger zároveň nevyloučil, že již po dalším utkání 19. listopadu proti Turecku by mohl být hlavní trenér odvolán. V hlavě už také nosí jako jeho možného nástupce jméno Dietmara Constantiniho, který naposledy působil na lavičce Austrie Vídeň. "Znám ho a vážím si ho. Vždycky dělal svou práci dobře," prohlásil před televizními diváky.

V emotivní debatě šéf ÖFB přiznal, že zatím nemá kvůli svému omezenému času v čele rakouského fotbalu žádný pracovní koncept. "To bych byl ale zázračné dítě, kdybych ho už měl," upozornil na hektické dny posledních dnů ve vedení svazu.

Českého kouče se naopak zastal prezident rakouské bundesligy a Ehrenbergerův zástupce Martin Pucher. "Máme hlavního trenéra a nebudu o datu jeho odvolání diskutovat. Nejsem z těch, kteří by měnili trenéra každé dva měsíce," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní