Živě

Do Ostravy se po roční odmlce vrátí turnaj v halovém fotbalu

13. listopadu 2008 12:29 - OSTRAVA

Turnaj v halovém fotbalu O pohár starosty města Ostravy bude mít po loňské odmlce své druhé pokračování, kterého se 13. prosince vedle Baníku Ostrava zúčastní třeba maďarský Vác nebo slovenské Zlaté Moravce s Dubnicí. Loňský ročník magistrát po domluvě s policií z obav před řáděním chuligánů zrušil.

Pořadatelé se po zkušenostech z prvního ročníku odchýlili od formátu dvoudenního turnaje. Počet účastníků zredukovali z osmi na šest a program zhustili do jednoho dne.

"Reagovali jsme tím na ohlasy účastníků předchozího ročníku, kterým se dva dny zdály příliš. Využijeme zkrácenou verzi, kterou jsme měli připravenou už na loňský rok," řekl ve čtvrtek Tomáš Trucha, předseda představenstva Baníku, jenž turnaj ve spolupráci s městem organizuje.

Loňský ročník byl na poslední chvíli zrušen z popudu policie, která se po výtržnostech při utkání Baníku se Spartou obávala dalšího násilí fanoušků některých znesvářených týmů. Mezi pozvanými celky byly i kluby z Polska.

Obsazení druhého ročníku by však mělo být nekonfliktní. Vedle Baníku, Zlatých Moravců, Dubnice a druholigového Vácu se na turnaji představí ještě Karviná a Vítkovice z domácí druhé nejvyšší soutěže. Příznivci Baníku sice cítí nevraživost k sousedním Vítkovicím, které prakticky ale žádné fanouškovské zázemí nemají, a žádné incidenty proto nehrozí.

"V průběhu předchozích měsíců jsme se několikrát kvůli bezpečnosti na fotbale v Ostravě se zástupci Baníku a policií sešli a připravili taková opatření, aby k incidentům na zápasech nedocházelo. Turnaj bude bezpečný," řekl náměstek ostravského primátora Zdeněk Trejbal.

Hrát se bude v hale v Ostravě-Porubě na speciálním povrchu a vítěz získá 200 tisíc korun.

ČTK

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.