Rubriky:

Ostatní

Beckham doufá, že lidé na něj budou vzpomínat jako na dříče

4. prosince 2008 13:25 - AUCKLAND

Píše se o něm, že nosil spodní prádlo své manželky, má vlastní řadu parfémů i oblečení a stal se módní ikonou i pro lidi, kteří se o sport nezajímají. Přesto David Beckham doufá, že si ho svět bude pamatovat jako úspěšného fotbalistu, který na hřišti vždy odevzdal maximum.

"Vždycky jsem chtěl být známý jako dříč a taky díky úspěchům," citovala třiatřicetiletého záložníka agentura AP. "Myslím, že jsem tvrdě pracoval ve všech zápasech a trénincích, na kterých jsem kdy byl," dodal fotbalista, který je momentálně s Los Angeles Galaxy na exhibičním turné Novém Zélandu.

Beckham je přesvědčený, že pomohl všem klubům, ve kterých hrál - ať už to byl Manchester United, Real Madrid nebo Los Angeles Galaxy. "Pro úspěch jsem všude udělal maximum. A teď chci být úspěšný i v Galaxy," uvedl fotbalista, který zatím v zámořské lize MLS v pozici největší hvězdy a nejlépe placeného hráče příliš nepřesvědčil. Klub, kam Beckham přišel loni v létě, se ani se slavnou posilou nedokázal probojovat do play off.

Beckham v novém roce bude hostovat v AC Milán, během přestávky MLS se totiž chce udržet ve formě. Rád by totiž rozšířil sbírku startů za národní tým, kde mu chybí jediný zápas k vyrovnání rekordu pro hráče v poli. Záložník Galaxy má na kontě 107 zápasů, legendární Bobby Charlton má o jeden víc. Absolutní rekord v anglické reprezentaci drží brankář Peter Shilton.

ČTK

Zrušit