Rubriky:

Ostatní

Živě

Bývalý šéf bulharských fotbalových sudích byl zatčen za korupci

10. prosince 2008 14:34 - SOFIA

Bývalý šéf bulharských fotbalových rozhodčích Borislav Alexandrov byl obviněn z korupce. Podle státní zástupkyně se pokusil ovlivnit několik sudích, aby zmanipulovali výsledky sedmi prvoligových zápasů.

Podle státní zástupkyně se Alexandrov ve třech případech pokusil ovlivnit výsledky klubu Belasica Petrič. Agentura Reuters uvedla, že v rámci vyšetřování byl také obviněn svazový funkcionář a bývalý mezinárodní rozhodčí Ivan Levkov. Ten byl zatčen už v září po obvinění z přijímání úplatků.

Bulharské úřady přišly s obviněním dva měsíce poté, co byl Alexandrov kvůli údajnému ovlivňování výsledků suspendován vedením svazu, které rozpustilo celou komisi rozhodčích a dva sudí dostali doživotní tresty.

Fotbal v Bulharsku se nachází v neutěšené situaci, kterou podtrhují další aféry. Naposledy majitel Levski Sofia Todor Batkov prohlásil, že v bulharské lize se uplácí již několik let. Loni byl zavražděn prezident klubu z Plovdivu, další šéf druholigového týmu byl postřelen a letos v květnu byl unesen ředitel Litexu Loveč i jeho manželka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.