Rubriky:

Ostatní

Výkonný výbor zasedat nebude, Kubíček vystoupí s jeho kritikou

16. prosince 2008 11:33 - PRAHA

Výkonný výbor Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) zrušil své úterní zasedání. Předseda svazu Pavel Mokrý uvedl, že důvodem je omluva nadpoloviční většiny jeho členů, takže výbor by nebyl usnášeníschopný. V náhradním termínu se sejde až v lednu příštího roku. Čtyři jeho členové se v úterý ale přece jen sešli ve svazovém sídle na pražském Strahově a vyzvali zbylých devět kolegů, aby jednání uskutečnili ještě do konce letošního roku.

Na Strahově tak nedošlo k dalšímu očekávanému střetu místopředsedy Jiřího Kubíčka s vedením svazu, protože svazoví šéfové se už v pondělí večer domluvili, že se sejdou až v příštím roce.

"Dva členové jsou nyní v zahraničí, další dva se omluvili ze zdravotních důvodů a tři z pracovních," vysvětlil v prohlášení zaslaném do médií Mokrý, podle kterého se letos už výbor nesejde.

Část jeho kolegů v úterý nicméně v sídle svazu před novináři argumentovala, proč považuje pondělní rozhodnutí za zcela chybné. Spolu s místopředsedou Kubíčkem se úterní schůzky zúčastnili také šéfové řídících komisí pro Čechy (Rostislav Votík) a Moravu (Dalibor Kučera) i další moravský člen Miroslav Vrzáček.

Kubíček měl k svazovým šéfům ekenomické výtky

Všichni společně vyzvali své kolegy, aby se výbor sešel ještě do konce roku. Rozhodnutí odložit úterní jednání označil za neomluvitelné. "Nesvolání výkonného výboru je zločinem proti spolkovému hnutí ČMFS. Za to se patřiční lidé budou zodpovídat," prohlásil Kubíček, který v úterý shrnul především ekonomické výtky, které má vůči svazovým šéfům.

Mimo jiné tvrdil, že podle jeho zjištění chybí v porovnání s údaji UEFA a FIFA ve svazových příjmech z těchto zdrojů za poslední čtyři roky přes tři milióny švýcarských franků. "Nechci domýšlet, co by na to řekl nezávislý auditor. Nic na tom nezmění fakt, že se budou vymlouvat, že rozdíl ve vyúčtování je díky vstupenkám na šampionáty," řekl Kubíček.

Později zaslal prohlášení své skupiny, v němž mimo jiné znovu potvrdil svolání pracovního svolání delegátů valné hromady, které se uskuteční 31. ledna od 11:00 v Club hotelu Průhonice.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní