Salcburk snadno obhájil triumf v Rakouském poháru

Klagenfurt

Fotbalisté Salcburku obhájili triumf v Rakouském poháru. Ve finálovém utkání dnes v Klagenfurtu před prázdným hledištěm porazili druholigovou Austrii Lustenau jednoznačně 5:0. V prvním poločase získal tým Red Bull dvoubrankový náskok v rozmezí dvou minut zásluhou trefy Dominika Szoboszlaie a vlastního gólu Dominika Stumbergera, po změně stran se prosadili Noah Okafor, Majeed Ashimeru a Sekou Koita.

Radost hráčů Salcburku po jednom z gólů proti Lustenau.

Salcburk hrál finále sedmým rokem po sobě a pošesté v něm zvítězil. Pouze předloni neuspěl proti Sturmu Štýrský Hradec. Trofej získal celkově posedmé, více pohárových triumfů mají jen Austria Vídeň (27) a její městský rival Rapid (14).

Pohárové finále bylo v Rakousku prvním soutěžním zápasem po více než dvouměsíční koronavirové pauze. V úterý bude pokračovat ligová soutěž a Salcburk bude usilovat o obhajobu double. Po disciplinárním trestu pro Linec, který přišel o šest bodů kvůli nedovoleným společným tréninkům v době pandemie, vede Red Bull tabulku před LASK s tříbodovým náskokem.