Rubriky:

Ostatní

Kapitán Chorvatů Kovač oznámil konec reprezentační kariéry

8. ledna 2009 15:00 - ZÁHŘEB

Chorvatská fotbalová reprezentace musí hledat nového vůdce. Záložník Niko Kovač, který doposud nosil kapitánskou pásku, ve čtvrtek oznámil konec působení v národním týmu. Sedmatřicetiletý středopolař chce uvolnit místo mladším hráčům.

"Bylo to těžké rozhodnutí, protože hrát za svou zemi pro mě bylo vším. Ale nejsem dítě a vím, že bych byl přítěží pro národní tým, protože v Salcburku nehraji pravidelně," řekl Kovač záhřebskému listu Večernje Novosti.

V boji o postup na mistrovství světa v roce 2010 podle něj Chorvaté potřebují mladé hráče, kteří ve svých klubech nastupují každý týden. "Na můj post je několik možných nástupců a trenér Slaven Bilič má spoustu možností," uvedl defenzivní záložník, který v národním týmu odehrál 83 zápasů.

Bilič ztráty kapitána litoval. "Nikdy nebyl naším nejlepším hráčem, ale byl bezpochyby tím nejdůležitějším. Jeho odchod je velkou ranou pro naše ambice postoupit do Jižní Afriky," komentoval kouč Kovačovo rozhodnutí.

Chorvatští fotbalisté se v šesté kvalifikační skupině dělí se sedmi body s Ukrajinou o druhé místo, na vedoucí Anglii ztrácejí pět bodů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní