Rubriky:

Ostatní

Ronaldo vyhrál anketu fotbalových fanoušků z celého světa

9. ledna 2009 15:54 - LONDÝN

Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo vyhrál anketu fotbalových fanoušků o nejlepšího hráče světa za uplynulý rok. Průzkumu organizovaného sponzorem anglické nejvyšší soutěže Barclays se zúčastnilo 32 000 lidí ze 185 zemí a hvězda Manchesteru United zabodovala u 35 procent z nich. Za Ronaldem výrazně zaostali Argentinec Lionel Messi (17 procent), Angličan Steven Gerrard (10 procent) a Španěl Fernando Torres (9 procent).

Třiadvacetiletý Ronaldo zažil skvělý rok, korunovaný ziskem anglického titulu a trofejemi z Ligy mistrů a MS klubů. Díky 42 gólům je také pasován na největšího favorita oficiální ankety FIFA o nejlepšího hráče světa, která bude vyhlášena v pondělí. V prosinci už Ronaldo za své výkony obdržel Zlatý míč.

Před blížícím se ostře sledovaným duelem anglické Premier League mezi Manchesterem United a Chelsea mu vysekl poklonu kouč hostujícího rivala Luiz Felipe Scolari, jenž vedl mladou hvězdu v portugalské reprezentaci. "Možná budou tuhle sezónu další hráči, kteří mohou bojovat o pozici nejlepšího fotbalisty světa, ale ne minulý rok. Tehdy byl jasně nejlepší a zaslouží si cenu FIFA," prohlásil Scolari.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní