Bohemians 1905 podruhé vyhráli turnaj Fortuna Víkend šampiónů

Fotbalisté druholigových Bohemians 1905 zvítězili ve třetím ročníku halového turnaje Fortuna Víkend šampiónů v libeňské O2 areně a navázali na své prvenství z roku 2007. V nedělním semifinále nejprve "Klokani" rozstříleli 7:2 Spartu a ve finále si pak za mohutné podpory přibližně dvou tisícovek fanoušků poradili s Mladou Boleslaví hladce 7:3. Pražané si za svůj triumf odnesli prémii půl miliónu korun.

Vršovickému celku v souvislosti s turnajem zřejmě svědčí, když hrají druhou ligu. Triumf v premiérovém ročníku Víkendu šampiónů vybojovali Bohemians v zimě před postupem do nejvyšší soutěže, naopak loni, kdy hráli v první lize, skončili čtvrtí.

Současný druholigový lídr od úvodu finálového klání tahal za delší konec provazu. Na Strnadův gól z druhé minuty sice bleskově odpověděl mladoboleslavský Dittrich, ale vzápětí vrátil "Klokanům" vedení Janek a v 11. minutě zužitkoval přesilovku Adam.

Od té doby Bohemians ovládli dění na hřišti. Činil se zejména Strnad, jenž po dvaceti minutách završil hattrick a zvýšil už na 5:2. Středočeši brzy sáhli ke hře bez brankáře, ale místo snížení inkasovali ještě dva góly. Odveta za semifinále z roku 2007 jim tak nevyšla.

Sparťané si po výprasku od Bohemians zlepšili náladu v zápase o třetí místo proti Liberci. O výhru se ale museli strachovat do posledních sekund, neboť málem ztratili vedení 6:3. Dvakrát se v letenském dresu prosadil talentovaný mladík Václav Kadlec a hned v úvodní minutě si sedmým gólem v turnaji pojistil cenu pro nejlepšího střelce Bony Wilfried.

Slávistickým fanouškům po pátém místě jejich týmu udělalo radost aspoň premiérové utkání starých gard proti Spartě, v němž červenobílí zvítězili těsně 2:1. Letenský dres oblékli například František Straka, Horst Siegl nebo Jiří Novotný, za Slavii nastoupili Pavel Kuka, Radek Bejbl či František Veselý.

Fortuna Víkend šampiónů
Finále
Mladá Boleslav - Bohemians 1905 3:7 (2:4)
Branky: 3. a 30. Dittrich, 13. Opiela - 2., 14. a 20. Strnad, 23. a 26. Škoda, 4. Janek, 11. Adam.
O 3. místo
Sparta Praha - Slovan Liberec 6:5 (5:2)
Branky: 3. a 19. Kadlec, 1. Wilfried, 2. Kladrubský, 11. Zeman, 15. Peter - 16. a 26. Holeňák, 2. Smetana, 8. Dort, 29. Papoušek.
O 5. místo
Slovan Bratislava - Slavia Praha 2:2 (0:1), pen. 2:3
Branky: 17. Halenár, 23. Kolčák - 4. Grajciar, 29. Belaid. Penalty proměnili: Halenár, Dobrotka - Černý, Jarolím, Belaid. Neproměnil: Hanek (Slovan).