Rubriky:

Ostatní

Fanoušci Corinthians přivítali Ronalda s nadšením, i když nehraje

18. ledna 2009 10:56 - SAO PAULO

Brazilský fotbalista Ronaldo se dočkal vřelého přijetí od fanoušků Corinthians. Dvojnásobný mistr světa, který se stále dostává do formy po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolena, se příznivcům klubu ze Sao Paula poprvé představil před sobotním přípravným utkáním s argentinským celkem Estudiantes.

Přestože Ronaldo ještě nehrál, před zápasem nastoupil v dresu na hřiště spolu s týmem a zúčastnil se slavnostního představování. Přes 15 tisíc fanoušků novou posilu přivítalo bouřlivým jásotem. "Tohle miluji. Fanoušci jsou neuvěřitelní. Mám velkou radost, udělali na mě dojem," citovala dvaatřicetiletého Ronalda agentura AP. "Tady se fandí jinak než v Evropě. Tam fanoušci skandují, jenom když se fotbalistům něco povede, nebo se hraje u branky. Tady fandí, i když je míč na půlce," uvedl po utkání, které Corinthians vyhrálo 5:1.

Ronaldo do zápasu nezasáhl, protože se prý stále nedostal do potřebné kondice. Hrát prý začne asi až v březnu. "Ještě musím shodit pár kilogramů. Ale už se nemůžu dočkat, až se dostanu na hřiště. Snad to bude brzy," uvedl. Ronaldo nehrál od loňského února, kdy si v dresu AC Milán poranil koleno a musel na operaci.

Trojnásobný nejlepší hráč světa prohlásil, že navzdory dlouhé pauze a potížím s nadváhou by se rád vrátil do reprezentace. "Když budu hrát dobře, budu mít v národním týmu dveře vždy otevřené," řekl Ronaldo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní