Rubriky:

Ostatní

Spartu dostala do finále v Hongkongu Blažkova penalta

26. ledna 2009 13:11 - HONGKONG

Až desátá série penaltového rozstřelu rozhodla o postupu fotbalistů Sparty Praha do finále Novoročního turnaje v Hongkongu. Semifinálový duel proti korejskému mistru Suwon BlueWings skončil bez branek, a tak rozhodly penalty, v nichž pražský celek poslal do čtvrtečního finále přesnou střelou brankář Jaromír Blažek. Sparťané mohou navázat na vítězství, které v turnaji zaznamenali v roce 1990 jejich předchůdci a v roce 2000 česká reprezentace.

 

ČTK

Před deseti tisícovkami fanoušků na moderním stadionu se hrál vyrovnaný zápas. Sparťané měli mírně navrch před přestávkou, soupeři patřil druhý poločas, těsně před koncem byl jeden z korejských hráčů vyloučen. "Jsem spokojen s přístupem hráčů, zvolili jsme náročný způsob hry s presinkem, ale přes únavu z tréninku se s tím dokázali kluci vyrovnat," uvedl trenér Jozef Chovanec v telefonickém rozhovoru pro ČTK.

Výsledek v přípravě pro něj prý není prvořadý, ale postup ho potěšil. "Pro hráče je vždy lepší, když během přípravy získají nějaký dílčí úspěch. Ale na našich plánech to nic nemění - i v dalších dnech budeme stále tvrdě trénovat," vysvětlil kouč, podle kterého byl jeho tým blíže vstřelení gólu v základní hrací době. "Šance jsme rozhodně měli, k vítězství jsme měli stále blíže," mínil Chovanec.

V penaltovém rozstřelu se jako první netrefil v třetí sérii sparťan Žofčák, ale brzy ho napodobil jeden ze soupeřů a hráči na obou stranách proměňovali až do desáté série. Jako jediný se tak ke střelbě nedostal stoper Tomáš Řepka, místo kterého dramatickou koncovku vyřešil sparťanský gólman Blažek.

V Hongkongu odpoledními zápasy místního času započaly oslavy nového lunárního roku, který připadá právě na dnešek. "Teď jsme dorazili do hotelu a cestou zpět už bylo znát, že oslavy co nevidět vypuknou," svěřil se letenský hlavní trenér.

Sparta bude hrát finále proti výběru Jižní Číny, jenž dnes vyřadil po remíze 1:1 a následném rozstřelu domácí výběr Hongkongu, který tak neobhájí loňské prvenství.

Novoroční turnaj fotbalistů v Hongkongu - semifinále:
Sparta Praha - Suwon BlueWings 0:0, pen. 9:8
Penalty Sparty proměnili: Matušovič, Berger, Kucka, Hušek, Kušnír, Wilfried, Jeslínek, Pamič, Blažek. Penalty Sparty neproměnili: Žofčák. Diváci: 10.000.
Sestava Sparty: Blažek - Kušnír, Hubník (69. Žofčák), Řepka, Pamič - Kucka, Kladrubský (59. Hušek), Berger - Kulič (59. Jeslínek), Zeman (74. Matušovič) - Holenda (64. Wilfried). Trenér: Chovanec.
Ligový výběr Hongkongu - Výběr Jižní Číny 1:1, pen. 4:5
Další program turnaje:
Čtvrtek 29. ledna:
11:15 o 3. místo: Ligový výběr Hongkongu - Suwon BlueWings,
13:30 finále: Výběr Jižní Číny - Sparta Praha.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní