Rubriky:

Ostatní

Nový šéf rakouského fotbalu zatím Brücknera řešit nechce

2. února 2009 19:53 - VÍDEŇ

Novým prezidentem Rakouského fotbalového svazu (ÖFB) se stane Leo Windtner. Osmapadesátiletý funkcionář v pondělí porazil v hlasování volebního výboru jednoznačně druhého kandidáta Güntera Kaltenbrunnera a funkce se ujme 28. února, až ho formálně potvrdí mimořádná valná hromada.

Designovaný prezident bezprostředně po svém zvolení uvedl, že nehodlá nijak zasahovat do složení realizačního týmu reprezentace, kterou trénuje Karel Brückner. Bývalý kouč českého národního mužstva byl po nepříliš vydařeném kvalifikačním podzimu terčem kritiky jak od fanoušků, tak od některých svazových funkcionářů.

"Karel Brückner je mezinárodně zkušený odborník. Bylo by teď ukvapené o něm diskutovat. Máme před sebou dva zápasy, přípravu proti Švédsku a důležitý kvalifikační duel proti Rumunsku," řekl Windtner, jenž se odmítl vyjádřit k otázce, zda považuje Brücknera za správného kandidáta pro funkci reprezentačního trenéra. "To ukážou pouze výsledky," dodal.

Windtner, jenž od roku 1999 šéfuje hornorakouskému fotbalovému svazu a deset let je jedním z viceprezidentů ÖFB, ve funkci nahradí Friedricha Sticklera, který překvapivě odstoupil 7. listopadu. Od té doby vede svaz služebně nejstarší viceprezident Kurt Ehrenberger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní