Rubriky:

Ostatní

Materazzi dostal odškodné i od třetího britského deníku

6. února 2009 14:10 - LONDÝN

Italský fotbalista Marco Materazzi vyhrál soud i s třetím britským bulvárním deníkem, který žaloval v souvislosti se svou "hlavičkovou" aférou s Francouzem Zinédinem Zidanem ve finále mistrovství světa 2006. Nespecifikované odškodné zaplatí pětatřicetiletému obránci list The Sun, jenž u soudu dopadl stejně jako loni Daily Star a Daily Mail.

Všechny tři deníky uvedly, že Materazzi vyprovokoval hvězdu alžírského původu Zidanea urážkou, že je "synem teroristické děvky". "The Sun zaplatil odpovídající částku a uznal, že Marco neřekl Zidaneovi nic rasistického," uvedl Materazziho právník Steven Heffer.

Sám Materazzi zhruba rok po incidentu prozradil, že horkokrevného Zidanea popíchl vulgární narážkou na jeho sestru. "Raději bych měl tu děvku, co ji máš za sestru," citoval hráč Interu Milán svá slova v rozhovoru pro Gazzetu dello Sport.

Materazzi byl ve finále mistrovství světa na berlínském Olympijském stadionu u všeho podstatného. Už v 7. minutě zavinil penaltu, kterou Zidane proměnil. Vysoký stoper svou chybu ještě do poločasu napravil a hlavou vyrovnal. V prodloužení pak přišel dnes již legendární Zidaneův úder hlavou do Materazziho hrudi, který jeden z nejlepších fotbalistů světa odnesl vyloučením. Francie následně prohrála penaltový rozstřel a titul slavili Italové.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní