Rubriky:

Ostatní

Beckham zůstává hráčem Los Angeles, Milán jej nezískal

14. února 2009 08:21 - LOS ANGELES

Beckham do AC Milán natrvalo nepřestoupí. Oznámili to zástupci Los Angeles Galaxy, odkud slavný záložník odešel do Itálie na krátkodobé hostování. V pátek v noci vypršel v zámoří termín přestupů a italská strana nepředložila týmu MLS uspokojující nabídku. Hostování na San Siru Beckhamovi skončí 8. března, pak se musí vrátit do Los Angeles.

"Lhůta komisionáře soutěže Dona Garbera na případný přestup Davida Beckhama vypršela a my jsme dosud nedostali od Milána přijatelnou nabídku," uvedl generální manažer týmu Los Angeles Bruce Arena. Americký celek odmítl minulý týden první nabídku AC za Beckhama, která údajně činila 140 miliónů korun. "Nejsem si úplně jistý, že pochopili výši ztráty, kterou by utrpěl klub i celá MLS Beckhamovým odchodem," řekl Tim Leiweke, prezident společnosti AEG, která kalifornský klub vlastní.

Se samotným fotbalistou Leiweke prý ještě nemluvil, ale o rozhodnutí klubu informoval jeho zástupce. Podle Beckhamova mluvčího se fotbalista nyní soustředí na nedělní milánské derby a k situaci kolem nevydařeného přestupu se vyjádří příští týden. "Chápu, že po tom David toužil, ale nemyslím, že by se o něj Milán zajímal až tolik, aby chtěl zaplatit částku odpovídající našim ztrátám. Jednání skončila a je na čase se soustředit zase na ligu a tým Galaxy," uvedl Leiweke.

Anglický reprezentant se netajil přáním zůstat v AC Milán natrvalo, i když má ještě na tři roky smlouvu v Los Angeles. Nyní musí začátkem března nastoupit do přípravného kempu před novou sezónou MLS. Kontrakt s Galaxy obsahuje klauzuli, podle níž může odejít již na konci letošního roku. "Ano, můžeme ho pak ztratit. Věříme, že ho ještě tým překvapí, jsme mnohem lepší než minulý rok," uvedl Leiweke. V loňské sezóně kalifornský klub ani s bývalou hvězdou Manchesteru United a Realu Madrid nepostoupil do play-off.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní