Rubriky:

Ostatní

Bezpečnost je věcí státu, řekl v Praze šéf FIFA Blatter

23. února 2009 19:31 - PRAHA

Předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Joseph Blatter se při pondělním přijetí u českého prezidenta Václava Klause v Praze vyjádřil také k incidentu, k němuž došlo v neděli na ligovém utkání Brno - Ostrava. "Bezpečnost je v první řadě záležitostí státu a vlády," prohlásil první muž světového fotbalu.

„Pochopitelně základním principem je, aby organizátor utkání udělal všechna adekvátní opatření, k zajištění bezpečnosti. Nikdo ale nemůže očekávat, že zajistí mechanismy, které má v rukou pouze stát a policie. Nikdo také nemůže organizátory vinit za to, že se poperou fanoušci na stadiónu poprali. Pokud klub řádně požádá o pomoc, je to v pořádku a stát, tedy policie, by měl zasáhnout. Pokud nepožádá, je to špatně,“ zdůraznil Blatter.

Uvedl také, že to není, bohužel, ojedinělý případ. „V neděli se poprali fanoušci po utkání Basileje s Curychem. Tihle lidé používají fotbal jako záminku, aby se vybili a předvedli. To nejsou skuteční fanoušci,“ uvedl šéf FIFA.

Předseda ČMFS Pavel Mokrý dodal: „Při dnešní návštěvě u předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Vlčka jsme se domluvili, že fotbal dá připomínky k novému zákonu o policii, aby mohl být novelizován především co se týká přítomnosti policie na stadiónech.“

elt, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní