Rubriky:

Ostatní

Skotsko s Walesem se nebudou ucházet o fotbalové ME v roce 2016

2. března 2009 12:46 - GLASGOW

Skotsko a Wales se nebudou společně ucházet o pořádání fotbalového mistrovství Evropy v roce 2016. Důvodem je celosvětová ekonomická krize, kvůli které by se budování potřebné infrastruktury prodražilo. Naopak zájem o šampionát projevila Itálie.

"V současném finančním prostředí by se to nedalo zaplatit," citovala agentura AP velšského ministra Ieuana Wyna Jonese.

Šance Walesu a Skotska na pořádání šampionátu také snížilo rozšíření z 16 na 24 týmů, což zvyšuje nároky na počet vyhovujících tréninkových center, ubytování a také na dopravu. Ve Walesu navíc vyhovuje požadavkům UEFA jen stadion Millennium v Cardiffu, ostatní by musely projít nákladnými rekonstrukcemi.

Podle Skotské fotbalové asociace právě rozšíření turnaje vzalo menším zemím šanci pořádat šampionát. "Jediný, kdo zatím oznámil kandidaturu, je Francie. Ukazuje to, že o turnaj se budou ucházet jen velké země," řekl mluvčí asociace Rob Shorthouse.

Navzdory krizi projevila zájem o mistrovství Evropy za sedm let Itálie. "Budeme o tom mluvit na zasedání. Kandidaturu musíme podat do 9. března," řekl prezident italského svazu Giancarlo Abete. Itálie se ucházela už o evropský šampionát v roce 2012, ale UEFA dala přednost Polsku a Ukrajině.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní