Rubriky:

Ostatní

Známý fotbalový tvrďák Dunga se v televizi málem rozplakal

24. března 2009 13:22 - RIO DE JANEIRO

Trenér brazilské fotbalové reprezentace Carlos Dunga při televizním rozhovoru nečekaně odhalil svou citlivou tvář. Bývalý záložník, který je známý jako tvrdá, nekompromisní osobnost, se při hovoru o svých rodinných záležitostech téměř rozplakal.

Dunga osobní zpovědí reagoval na otázku, jak zvládá tlak, pod nímž je od začátku působení u národního týmu v roce 2006. Použil příklad svých rodičů. "Nikdo nezažívá větší tlak než moje matka. Můj otec má osm let Alzheimera a ona je vždy na jeho straně. Ani na chvíli se u ní neprojevila slabost, takže já nebudu ten, kdo bude slabochem. Lidé mohou říkat, co chtějí, ale nic není horší než tohle," vyprávěl Dunga v pořadu Painel RBS a jen těžko při tom zadržoval slzy.

Kapitán mistrů světa z roku 2004 neměl žádné trenérské zkušenosti na vrcholové úrovni, když se v roce 2006 stal koučem brazilských fotbalistů. Ty sice dovedl k triumfu na jihoamerickém šampionátu v roce 2007, ale neustále čelí kritice především kvůli málo atraktivnímu hernímu stylu.

V jihoamerické kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010 jsou Brazilci druzí, ale na vedoucí Paraguay ztrácejí šest bodů a jejich poslední tři domácí zápasy skončily bezbrankovou remízou.

Podle Dungy je kvalifikace pro jeho svěřence těžší než vlastní mistrovství světa. "Když hrajete v Peru, Ekvádoru a Chile, celá země se sjednotí proti Brazílii. A když hrajeme v Brazílii, jsou tam omezení, problémy a spory. To vytváří atmosféru, která všechno poněkud ztěžuje," uvedl. Navíc připomněl, že hráči působící v Evropě musejí na kvalifikaci daleko cestovat a vyrovnávat se s velkým časovým posunem.

ČTK

Zrušit