Rubriky:

Ostatní

V Polsku odsoudili za korupci ve fotbale 17 lidí

4. dubna 2009 11:13 - VRATISLAV

V dosud největším soudu zabývajícím se korupcí v polském fotbale bylo v pátek ve Vratislavi odsouzeno 17 lidí. Nejpřísnější tresty dostali bývalý prezident prvoligového klubu Arka Gdyně Jacek Milewski a jeho pravá ruka Ryszard Forbrich, kteří půjdou za mříže na čtyři a tři a půl roku.

Oba muži podle zdůvodnění soudu vedli organizovanou zločinnou skupinu, která manipulovala výsledky týmu. Milewski a Forbrich upláceli rozhodčí a delegáty, aby svému mužstvu zajistili výhody v důležitých utkáních. V letech 2003-2006 bylo tímto způsobem prokazatelně ovlivněno 41 zápasů.

Spolu s hlavními šéfy klubu dostali další tři gdyňští funkcionáři dvouleté tresty vězení. Čtvrtý zástupce týmu, devět rozhodčích, dva delegáti a jeden fotbalista vyvázli s podmínkou.

Soud byl prozatímním vrcholem probíhajícího vyšetřování, které ve Vratislavi zahájili v roce 2005. Korupční aféra dosáhla v zemi spolupořadatelů příštího mistrovství Evropy obrovských rozměrů - státní zástupci zatím obvinili téměř 200 lidí včetně členů národního svazu, trenérů, rozhodčích, hráčů a klubových funkcionářů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní