FIFA se dohodla s WADA na dopingových testech fotbalistů

8. dubna 2009 22:07 - CURYCH

Světová antidopingová agentura WADA se dohodla s FIFA na testování fotbalistů. Obě instituce tak ukončily spor kvůli nově zavedenému pravidlu, podle něhož musejí sportovci informovat o svém každodenním pobytu pro případ mimosoutěžních dopingových testů.

FIFA původně nové regule odmítla s tím, že jde o porušení soukromí hráčů, za což jí hrozilo, že fotbal bude vyřazen z programu olympijských her. Spor byl ale nakonec zažehnán, když WADA souhlasila s tím, že omezí počet testovaných fotbalistů během soutěžních přestávek.

Hráče pro testy bude navíc vybírat FIFA, která také antidopingové agentuře poskytne místa jejich každodenního pobytu. Podle agentury Reuters půjde hlavně o fotbalisty, u nichž je riziko, že by mohli přijít do styku se zakázanými látkami - hráči zotavující se po zranění a ti, co již v minulosti dopovali.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.