Rubriky:

Ostatní

Obama se přimluvil u FIFA za přidělení šampionátu USA

15. dubna 2009 10:13 - NEW YORK

Americký prezident Barack Obama zaslal dopis šéfovi FIFA Seppu Blatterovi, ve kterém vyjádřil podporu americké kandidatuře na pořádání mistrovství světa v roce 2018, či 2022. O dějištích obou šampionátů rozhodne vrcholný fotbalový orgán příští rok v prosinci.

"Jako kluk jsem hrával fotbal na prašných cestách v Jakartě a tato hra spojovala všechny děti z okolí. A jako otec jsem stejného ducha soudržnosti viděl při zápasech svých dcer v Chicagu," líčil v dopise Obama. "Fotbal je světový sport a MS přináší kamarádství a přátelskou soutěž celému světu. Tato kandidatura není o samotné hře, ale mnohem více o tom pozvat a shromáždit v USA celý svět a oslavit naše společné sny," vysvětlil.

Nový prezident světové velmoci už v nedávné době podpořil i kandidaturu Chicaga na pořádání olympijských her v roce 2016. Zde má americké město za soupeře Madrid, Rio de Janeiro a Tokio.

O fotbalové šampionáty se uchází celkem 13 zemí, v roce 2018 mají největší šanci evropské nabídky Anglie a Španělska společně s Portugalskem. Americe se velké šance dávají o čtyři roky později. V USA se konal šampionát už v roce 1994, kdy sledovanost dosáhla rekordního průměru 69 tisíc diváků na zápas.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní