Rubriky:

Ostatní

Lavička chce přivést fanoušky Sydney zpátky na stadión

17. dubna 2009 16:23 - SYDNEY

Český trenér Vítězslav Lavička chce změnit klesající návštěvy australského fotbalového celku FC Sydney. Klub měl v uplynulé sezóně průměr 13.000 fanoušků na zápas, v posledních dvou domácích zápasech však návštěvy nepřesáhly deset tisíc.

"Musíme hrát víc pro lidi, fanoušky na tribunách," prohlásil Lavička na páteční tiskové konferenci v Sydney. "Chce to najít rovnováhu mezi pěkným fotbalem a výsledky, které jsou samozřejmě také důležité. Kdo chce vítězit, musí přece dávat góly," dodal. Na českého kouče čeká úkol dovést klub znovu do popředí tabulky. Australské ligy se účastní deset týmů, z nichž čtyři postupují do play off. Lavičkův tým první ročník ligy vyhrál, v minulé sezóně poprvé chyběl mezi čtveřicí nejlepších.

Lavička také předestřel svou vizi, jak chce tým do play off dotáhnout. "Moje filosofie je jednoduchá, obsahuje tři základní body. Prvním je disciplína, profesionalita a jednota. Na druhém místě je motivace být neustále lepší. Třetí je jednota a dobrá nálada v kabině. V příjemné atmosféře se úspěchu dosahuje snáze," uvedl bývalý kouč Sparty a Liberce.

K protinožcům si přivedl slovenského záložníka Karola Kisela, o případných dalších posilách mluvit nechtěl. Prozradil jen to, že počítá s útočníkem Johnem Aloisim. Australský reprezentant, který působil mimo jiné v Portsmouthu a Pamploně, prakticky celý minulý ročník zmeškal kvůli zdravotním problémům.

Australská liga má za sebou sice zatím jen čtyři ročníky, Lavička je ale už pátým trenérem vedoucím FC Sydney. Na smlouvě na sezónu 2009/2010 se dohodl začátkem února. Se svými asistenty Michalem Zachem a bývalým kapitánem klubu Tonym Popovicem nyní začne plánovat další program týmu před začátkem ligy, který je naplánován na polovinu srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní