Hübschman rozhodl gólem derby v Doněcku

DONĚCK

Tomáš Hübschman vstřelil rozhodující gól, díky kterému Šachtar Doněck v nedělním utkání ukrajinské ligy zvítězil na hřišti městského rivala Metalurgu 2:1. Český záložník skóroval v 54. minutě po přihrávce Oleksandra Gladkého, jenž dal v úvodu utkání první branku. Krátce po přestávce vyrovnal Portugalec Fernandes, ale hned za dvě minuty odpověděl Hübschman.

Bývalý hráč Sparty, jenž patří mezi sváteční střelce, dal druhý důležitý gól v krátké době. Před deseti dny Hübschman mířil přesně v prvním čtvrtfinále Poháru UEFA proti Marseille, přes které nakonec jeho tým postoupil mezi nejlepší kvarteto soutěže.

V semifinále se Šachtar utká s Dynamem Kyjev, za kterým v domácí lize zaostává o propastných 12 bodů. Dynamo přitom ze svého náskoku před obhájcem titulu ztratilo, když podlehlo v Krivém Rohu 1:2. Do konce ligy zbývá šest kol.