Rubriky:

Ostatní

V Mexiku pokračují omezení kvůli chřipce, fotbal bude bez diváků

29. dubna 2009 11:19 - MEXIKO

Kvůli obavám ze šíření viru takzvané prasečí chřipky dochází především v Mexiku, kde epidemie propukla a zabila už 159 lidí, k dalším výrazným omezením sportovních akcí. K ráznému opatření sáhl fotbalový svaz, jenž nařídil sehrát všechna víkendová ligová utkání bez přítomnosti diváků.

Fanoušci už minulý víkend nesměli na tři zápasy hrané v okolí hlavního města Mexika a federace nyní omezení rozšířila. Během víkendů přitom na ligu chodí pravidelně 200 až 300 tisíc lidí a jejich nepřítomnost bude pro týmy znamenat ztrátu 24 milionů pesos (přes 40 milionů korun) na vstupném, které tvoří velkou část klubových příjmů.

V úterý kontinentální federace CONCACAF zrušila turnaj fotbalistů do 17 let v Tijuaně, který už přitom dospěl do semifinále. Nebude se konat ani kontinentální šampionát v plážovém fotbale, jenž měl začít dnes.

Bez diváků se už o víkendu uskutečnil mezinárodní mítink skokanů do vody, na němž se představil například čínský reprezentační tým či australský olympijský vítěz Matthew Mitcham. Šampion z desetimetrové věže byl v Mexiku zhruba dva týdny a měl se tam připravovat i nadále, svůj pobyt však okamžitě ukončil a odletěl do Austrálie.

Po návratu z Mexika se čínský skokanský tým odhlásil z mítinku FINA Grand Prix, který koná od 7. května v americkém Fort Lauderdale. Na něm se měla poprvé od olympiády představit hvězdná Kuo Ťing-ťing, jež v Pekingu získala své třetí a čtvrté olympijské zlato. Amerika nicméně hlásí už 65 nakažených virem, jenž dosud do Číny nepronikl, takže skokanská velmoc pro jistotu závody vynechá.

V Mexiku byly zrušeny i motoristické závody - jak závěrečný díl série A1 Grand Prix, jenž se měl konat za měsíc, tak národní série NASCAR. Ta měla tento víkend na programu závod ve městě San Luis Potosi, kde se navíc má konat golfový turnaj Kanadské Tour. Z něj se už kvůli strachu z nákazy odhlásila desítka golfistů, organizátoři nicméně zatím neuvažují o tom, že by turnaj odvolali.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní