Necid premiérovým gólem v lize pomohl CSKA k výhře v derby s Dynamem

MOSKVA

Český útočník Tomáš Necid se brankou podílel na nedělním vítězství CSKA v moskevském derby 2:1 nad Dynamem. Devatenáctiletý fotbalista se trefil v 78. minutě, kdy vyrovnal na 1:1, a připsal si první gól v ruské lize.

Necid se dostal na hřiště až v 74. minutě a chvíli na to se prosadil hlavičkou po centru Jurije Žirkova. O výhře pak v první minutě nastavení rozhodl Vasilij Berezuckij.

Pro bývalého slávistu to byl první gól v ruské lize a celkově třetí v dresu CSKA. Premiérovou branku vstřelil v březnu v prodloužení Superpoháru, kdy rozhodl o výhře nad Rubinem Kazaň, druhou dal ve čtvrtfinále Ruského poháru.

Nebezpečný Koller

Blízko k brance měl i Jan Koller. V duelu se Zenitem Petrohrad byl nejnebezpečnějším hráčem Samary, ovšem všechny tři jeho gólové střely během první půle skončily o centimetry vedle branky.

Zenit, který se do té doby skoro vůbec neprosadil, hned z prvních šancí udeřil a zajistil si výhru 2:0, která ho posunula na druhé místo tabulky. O branky se postarali Zyrjanov a Pogrebňak.

Koller odehrál stejně jako jeho spoluhráč Jiří Jarošík celé utkání, i po změně stran se dostal do vyložené šance, znovu však neuspěl. V závěru dal průchod svým emocím a za protesty u rozhodčího obdržel žlutou kartu. Za Zenit si v nastavení zahrál i Radek Šírl.

Ruská fotbalová liga - 8. kolo:
Dynamo Moskva - CSKA Moskva 1:2 (první gól CSKA vstřelil Necid), Groznyj - Perm 2:2, Petrohrad - Samara 2:0,