Futsalisté Chrudimi obhájili titul

Futsalisté Chrudimi obhájili prvoligový titul. V repríze loňské rozhodující série s Eco Investmentem v pátek na palubovce pražského soupeře zvítězili 4:3 a finále ukončili v nejkratším možném termínu výsledkem 3:0 na zápasy. Chrudimský ERA PACK se stal českým šampiónem potřetí za sebou.

Po suverénních výhrách favorita 6:0 a 8:1 se v hale pražské Sparty na Letné odehrál nejvyrovnanější duel a domácí se v něm dokonce poprvé v sérii ujali vedení. V prvním poločase Petr Pleyer s Jiřím Novotným odpověděli na vedoucí gól hostů. Jenže o přestávce už opět vedla Chrudim, poté co v závěru poločasu v rozmezí 40 sekund skórovali Petr Vladyka a Michal Mareš.

Poslední záchvěv naděje přinesl domácím v polovině druhého poločasu vyrovnávacím gólem Zdeněk Sláma, ale necelé dvě minuty před koncem rozhodl o zisku titulu svým druhým gólem v utkání Tomáš Bouška.

Suverén základní části podruhé za sebou obhájil titul, přitom měl namále už v semifinále proti Mladé Boleslavi, kterou udolal až po pěti zápasech.

Finále play-off první futsalové ligy - 3. zápas:
Eco Investment Praha - Chrudim 3:4 (2:3)
Branky: 10. Pleyer, 13. Novotný, 29. Sláma - 8. a 39. Bouška, 19. Vladyka, 19. M. Mareš. Konečný stav série: 0:3.