Rubriky:

Ostatní

Kalifornský guvernér Schwarzenegger chce pro USA fotbalové MS

3. června 2009 10:23 - NEW YORK

Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se stal členem výboru, jenž připravuje kandidaturu Spojených států amerických na pořádání fotbalového mistrovství světa v letech 2018, nebo 2022. Schwarzeneggerova podpora je považována v USA za klíčovou, protože v Kalifornii se nachází nejvíc stadionů využitelných pro šampionát.

 

Sport.cz/Tomáš Fliegl

Mezi 58 předběžně vybranými arénami pro MS je šest z Kalifornie, což je nejvíc ze všech amerických států. Některé z nich už navíc mají s MS zkušenosti - zápasy mistrovství světa mužů v roce 1994 a žen o pět let později hostil Rose Bowl v Pasadeně, v roce 2003 se hrálo finále šampionátu fotbalistek v Home Depot Center v Carsonu.

"Fotbal je nejpopulárnějším sportem na světě a v Kalifornii se odehrálo mnoho vzrušujících zápasů. Jsem pyšný, že budu pomáhat k návratu mistrovství světa do Spojených států," uvedl Schwarzenegger, bývalá hvězda akčních filmů.

USA jsou jedním z devíti kandidátů, kteří ohlásili snahu pořádat turnaj v letech 2018, nebo 2022. Jejich soupeři jsou Austrálie, Anglie, Indonésie, Japonsko, Mexiko, Rusko a společně Nizozemsko, Belgie a Portugalsko, Španělsko. Katar a Korea se ucházejí pouze o MS v roce 2022.

Pořadatelé šampionátů budou určeni v prosinci roku 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní