V Brazílii byl ubit k smrti fotbalový fanoušek

V dějišti světového šampionátu v roce 2014 byl ubit k smrti fotbalový fanoušek. Během potyčky dvou znesvářených táborů v ulicích Sao Paula bylo minimálně dalších sedm osob zraněno. Informaci ve čtvrtek potvrdila místní policie.

Ve středu obklíčily stovky příznivců týmu Corinthians fanoušky Vasco da Gama, kteří přijížděli v 13 autobusech k odvetnému utkání semifinále Brazilského poháru. Hostující diváky sice hlídalo zhruba dvacet policistů na motorkách, ale proti spršce kamení a útoku železnými tyčemi byli bezmocní.

Během incidentu shořel jeden z autobusů a poškozena byla řada osobních aut i policejních motorek.

Do finále pohárové soutěže postoupil tým Corinthians, jehož barvy hájí i někdejší nejlepší světový fotbalista Ronaldo. Jeho finálovým soupeřem bude Internacional Porto Alegre.