Rubriky:

Ostatní

Fotbalistům i novinářům vadí na Poháru FIFA tradiční trubky

18. června 2009 11:41 - RUSTENBERG

Pronikavý zvuk z plastikových trubek zvaných vuvuzela začíná být na Poháru FIFA v Jihoafrické republice velkým problémem. Evropské televizní společnosti si stěžují, že je tím přehlušen jejich komentář, nelíbí se to ani některým fotbalistům.

 

Mike Hutchings , Reuters

Podle šéfa FIFA Seppa Blattera bude hluk z trumpet dokonce projednáván na příští schůzi. "Je to typický místní zvuk, a nevím, jak by bylo možné jej zastavit. Vždycky jsem říkal, že když jedeme do JAR, jedeme do Afriky. Není to západní Evropa, musíme se trochu přizpůsobit," upozornil Blatter. Generální sekretář FIFA Jerome Valcke už loni uvedl, že pokud nebudou použity jako zbraň, nebudou trubky zakázány.

Trubky vuvuzela pořadatelé před zápasy rozdávají zdarma fanouškům a ti svým dechem rozhodně nešetří. "Jen to ruší a atmosféře to nepomáhá. Myslím, že by se měly zakázat. Hráči pak mají problémy s komunikací a soustředěním," zlobil se například španělský záložník Xabi Alonso. Právě jeho tým však na turnaji hraje ve velké pohodě a už má zajištěn postup do semifinále.

Jihoafrická republika se připravuje na pořádání mistrovství světa a právě probíhající Pohár FIFA je hlavní generálkou na tuto největší fotbalovou akci roku 2010.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní