Rubriky:

Ostatní

Hašek: Ideálním kandidátem na předsedu by byl Švejk

25. června 2009 10:45 - PRAHA

Sobotní volba předsedy Českomoravského fotbalového svazu může Ivanu Haškovi, horkému kandidátovi, diametrálně změnit život. Nervové zhroucení mu však zjevně nehrozí, ba naopak, dva dny před volbou Hašek při on-line chatu se čtenáři Sport.cz humor rozhodně neztrácel. „Ideálním kandidátem na předsedu by byl určitě Švejk,“ zněla jedna z Haškových odpovědí.

 

Karel Felt, Právo

Čtenáři Sport.cz žhavého kandidáta na předsedu Haška v otázkách nijak nešetřili, o čemž například svědčí dotaz ohledně věku, v němž by mladí fotbalisté měli z Česka do zahraničních lig odcházet. „Fotbalisté by měli odcházet do zahraničí po dovršení plnoletosti, tedy v osmnácti letech. Nejlepší by bylo ale, aby odcházeli ještě později a působili delší čas u nás,“ myslí si Hašek.

O Strakovi později

Hašek, během své fotbalové aktivní kariéry také velký cestovatel, bez váhání odpověděl i na dotaz týkající se i nynějšího působení Františka Straky na postu hlavního reprezentačního kouče. „Řešení reprezentačního trenéra bude jistě záležitostí nového vedení, které bude jednat o kouči reprezentace a především jako jedním z prvních s panem Strakou. Nezlobte se, že nejsem víc konkrétní, ale je rozdíl mezi kandidátem a předsedou,“ poznamenal Hašek.

Odpovědi Ivana Haška najdete zde.

Jasno má i v budoucí činnost fotbalových rozhodčích. „Rozhodčí jsou nedílnou součástí našeho fotbalu a jeho důležitým článkem. Je potřeba zavést součinnost komise rozhodčích profesionálního fotbalu a komise rozhodčích výkonnostního a amatérského fotbalu, aby byly naprosto jasné postupy rozhodčích do vyšších soutěží. Je třeba se zamyslet i nad tím, zda by nebylo dobré zavést známkování rozhodčích oběma mužstvy,“ poznamenal kouč se zkušenostmi z Japonska i Spojených arabských emierátů.

Od jednoho ze čtenářů Sport.cz dostal Hašek nabídku, aby se zasnil a vybral mužstvo, v němž by chtěl hrát, kdyby mu bylo dvacet let a měl celou fotbalovou kariéru před sebou. „Bohužel už je to čtvrtstoletí za mnou a asi každý hráč má v tomto věku sen hrát v nějakém špičkovém velkoklubu. U mě to byla Barcelona, Real, Arsenal, Manchester, ale nabídka bohužel nepřišla,“ odpověděl Hašek s tím, že jeho vůbec nejoblíbenějším klubem je londýnský Arsenal.

Nejlepšími svěřenci Rosický a Feindouno

Tým Kanonýrů z Londýna se také vázal k další odpovědi kandidáta na post ČMFS. Ta se týkala otázky na nejlepšího fotbalistu, kterého Hašek kdy jako trenér vůbec vedl. „Rosický a Pascal Feindouno, kapitán národního mužstva Guineji. Tito dva hráči jsou výjimeční,“ vysekl hned odpověď z rukávu Hašek, jenž prvně jmenovaného vedl ve Spartě, a druhého při svém francouzském angažmá v Saint-Étienne v letech 2006-07.

Na trenérské působení ve Spartě, ve Štrasburku a v Al-Ahlí vzpomíná pětačtyřicetiletý internacionál jako na své nejoblíbenější a o tom, kdo by byl nejvhodnějším kandidátem na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu má také jasno. „Ideálním kandidátem na předsedu by byl rozhodně Švejk,“ řekl Hašek v reakci na asociaci svého jména se slavnou českou literární postavou.

zp, mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní