Futsalisté skončili na Grand Prix po prohře s Rumunskem čtvrtí

ANÁPOLIS

Čeští futsalisté obsadili na prestižním turnaji Grand Prix v Brazílii čtvrtou příčku. V zápase o třetí místo podlehli svěřenci Tomáše Neumanna 2:4 Rumunsku, když nezvládli především druhý poločas, během něhož inkasovali tři branky.

Češi přitom vstoupili do utkání lépe a už ve čtvrté minutě vedli díky Rešetárově gólu po rychlém signálu z rohu. Za necelé tři minuty ale dotlačil Csoma míč za brankáře Knoblocha, jenž tentokrát dostal přednost před Gerčákem.

Druhé dějství českému týmu, který nastoupil oproti předchozím duelům v pozměněné sestavě, nevyšlo. V 25. minutě otočil skóre Mimi a šest minut před koncem pak rumunský kapitán Lupu zvýšil po pěkném úniku po pravé straně na 3:1.

Rešetár svým druhým zásahem v zápase ještě oživil české naděje na úspěch, které však již za další půlminutu definitivně vzaly za své po další Lupuově brance.

Futsalový turnaj Grand Prix v Brazílii - o 3. místo:
Rumunsko - Česká republika 4:2 (1:1)
Branky: 34. a 37. Lupu, 7. Csoma, 25. Mimi - 4. a 37. Rešetár. Rozhodčí: Goulart, Arzpeyma. ŽK: Csoma - Frič, Dlouhý.
Sestava ČR: Knobloch - Kroulík, Bouška, Hrdina, Belej - Novotný, Frič, Dlouhý, Sláma, Rešetár, Oliva. Trenér: Neumann.