Rubriky:

Ostatní

Los Angeles při Beckhamově návratu porazilo New York

17. července 2009 07:32 - NEW YORK

Fotbalisté Los Angeles Galaxy při letošní premiéře Davida Beckhama přehráli 3:1 poslední tým tabulky New York. Navrátilec z hostování v AC Milán však na výhře neměl větší podíl a na hřišti nebyl tolik vidět. Když pak v 70. minutě střídal, část fanoušků bučela.

Naopak další navrátilec z evropského angažmá Landon Donovan se na výhře podílel brankou. Další přidali Alecko Eskandarian a Eddie Lewis. Za domácí snižoval z penalty Juan Pablo Angel. Los Angeles tak vyhrálo počtvrté za sebou, což se mu povedlo poprvé za poslední dva roky.

Beckham, který jarní část sezony strávil na hostování v AC Milán, nastoupil od začátku, ale příliš na sebe neupozorňoval. Dokonce občas přenechal rozehrávku standardních situací svým spoluhráčům.

Bývalý hráč Manchesteru United a Realu Madrid prý s bučením na svou adresu počítal již před zápasem. "Dalo se to očekávat. Někdy je ale i příjemné, když na vás lidi bučí. Může to být inspirací, zvláště po výsledku, jaký jsme tu uhráli," uvedl Beckham po zápase. "S ohledem na okolnosti si myslím, že odehrál dobrý zápas. Měl skvělý přístup. O poločase jsem mu řekl, ať ještě chvíli vydrží, že ho v 60. minutě stáhnu. A on na to, že klidně vydrží 70 minut," pochválil hvězdu trenér Bruce Arena.

Beckham rovněž dokázal, že se již usmířil s Donovanem poté, co ho americký reprezentant kritizoval ve své knize. Nejprve si podali ruce před úvodním hvizdem, když pak Donovan vstřelil branku, Beckham byl první mezi gratulanty. Také po Donovanově asistenci na třetí gól se oba fotbalisté objali.

Ani Beckhamův sezonní debut nepřilákal na stadion v New Yorku větší počet fanoušků trápícího se celku. Podle agentury AP byla tribuna ze dvou třetin prázdná. Naopak vedení Los Angeles oznámilo, že nedělní utkání, ve kterém by se měl Beckham poprvé po návratu představit na domácím stadionu, je již vyprodané.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní