Rubriky:

Ostatní

Rakouský fotbalista Ivanschitz odešel z Panathinaikosu do Mohuče

18. července 2009 17:15 - VÍDEŇ

Bývalý kapitán rakouské fotbalové reprezentace Andreas Ivanschitz opustil po třech letech Panathinaikos Atény a bude hrát německou bundesligu. Pětadvacetiletý záložník měl sice v Řecku smlouvu ještě na tři roky, trenér Henk ten Cate už s ním však nepočítal a Rakušan se tedy na stejnou dobu upsal Mohuči. Německý klub za něj zaplatil částku kolem 1,5 miliónu eur.

Ivanschitz patřil k velkým talentům rakouského fotbalu. V kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy proti Česku dostal 11. října roku 2003 na ruku poprvé pásku a stal se čtyři dny před dvacátými narozeninami nejmladším kapitánem v rakouské historii. Když ale Ivanschitze nástupce Karla Brücknera Dietmar Constantini nepovolal k dubnovému kvalifikačnímu utkání proti Rumunsku, novým kapitánem byl určen Emanuel Pogatetz.

Pětačtyřicetinásobný reprezentant Ivanschitz zahájil svou profesionální kariéru v roce 1998 v Rapidu Vídeň, odkud přestoupil v roce 2005 na půl roku do Salcburku. V létě 2006 odešel na hostování do Panathinaikosu, které se dva roky nato změnilo v přestup.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní