USA a Honduras jsou díky penaltám v semifinále Zlatého poháru

FILADELFIE

Fotbalisté Spojených států amerických a Hondurasu vytvořily první semifinálovou dvojici na mistrovství Severní a Střední Ameriky. Tým USA coby obhájce prvenství a pořadatel vyřadil ve Filadelfii až díky penaltě v prodloužení na 2:1 Panamu, o postupu středoamerického zástupce rozhodl rovněž pokutový kop, kterým Honduras porazil Kanadu 1:0.

Americký fotbalista Kenny Cooper oslavuje svou proměněnou penaltu ve čtvrtfinále Zlatého poháru proti Panamě.

Spojené státy musely výsledek otáčet, protože těsně před poločasem jim dal gól pohotovou dorážkou ze vzduchu Blas Pérez. Krátce po přestávce ale Kyle Beckerman střelou do šibenice vyrovnal. Rozhodnutí pak padlo až na konci první části prodloužení, kdy penaltu proměnil Kenny Cooper, kterého předtím šlapákem do břicha fauloval Roman Torres.

Panamští fotbalisté porážku neunesli a v úplném závěru se s hlasitými protesty semkli kolem rozhodčího. Výsledkem byly dvě červené karty a vyloučen není ani další disciplinární trest od federace CONCACAF.

Ukřivdění se cítili i Kanaďané, protože o jejich vyřazení rozhodla kontroverzní penalta za údajný faul Paula Stalteriho na útočníka Waltera Martíneze při pokusu o střelu nůžkami. Sám postižený standardní situaci ve 36. minutě proměnil.

O zbývajících semifinalistech Zlatého poháru se rozhodne v Dallasu v dnešních zápasech Guadeloupe - Kostarika a Mexiko - Haiti. Semifinále se odehrají v úterý v Chicagu.