Rubriky:

Ostatní

Beckham dostal za incident s fanoušky pokutu 1000 dolarů

25. července 2009 09:10 - NEW YORK

Anglický fotbalista David Beckham dostal od vedení soutěže MLS pokutu 1000 dolarů (18 tisíc korun) za konflikt s fanoušky svého týmu Los Angeles Galaxy. Představitelům ligy především vadilo, že skupinu nespokojených fandů v nedělním přípravném duelu s AC Milán vyzýval, aby si s ním šla své názory probrat na hřiště.

 

Gary Hershorn, Reuters

"Podporujeme naše hráče ve vztahu s fanoušky, ať už se jedná o návštěvy nemocnic, charitativní akce či plácnutí rukama po gólu. Ale hráči by se neměli nikdy dopustit něčeho, ať už by pro to měli jakýkoli důvod, co by fanoušky povzbudilo k proniknutí na hřiště," uvedl komisionář MLS Don Garber.

Čtyřiatřicetiletý Beckham se dostal do konfliktu s tvrdým jádrem fanoušků Galaxy, které si říká L.A. Riot Squad. Ti mu mají za zlé, že si letos prodloužil hostování v AC Milán až do konce italské ligy a nepomohl tak Los Angeles v první části sezóny.

Po sérii pokřiků a bučení se o poločase Beckham vydal ke skupině nejhlasitějších fanoušků a vyzýval je, ať si s ním jdou popovídat na hřiště. Jeden z nich se skutečně pokusil proniknout na trávník a byl zatčen.

Beckham podle všeho své reakce nelitoval

Kontroverze pokračovaly i ve druhém poločase. Když anglický záložník zahrával roh hned před sektorem Riot Squadu, otočil se na fanoušky, naznačil jim, ať mlčí, potřásl rameny a poslal jim polibek. Z rohu následně padl gól Los Angeles, které s Milánem remizovalo 2:2.

"Kdyby se David choval v neděli jinak, bučení a pokřikování by pravděpodobně skončilo o poločase. Nemáme pocit, že by zpochybňování jeho přístupu k našemu týmu překročilo nepřijatelnou hranici, ale je jasné, že David to cítí jinak," uvedla skupina Riot Squad ve čtvrtek na svém webu.

Sám fotbalista podle všeho své naštvané reakce na chování fanoušků nelitoval. "Já si hraju svou hru. I když je to pro některé lidi málo, dokud je to dostatečně dobré pro mě a můj tým, na ničem jiném nezáleží," uvedl Beckham.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní