Chelsea porazila v přípravě bývalý Ancelottiho tým AC Milán

BALTIMORE

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance porazili v přípravném utkání v Baltimore 2:1 AC Milán. Na lavičce anglického týmu se z vítězství radoval trenér Carlo Ancelotti, který do Londýna přišel v červnu právě z italského klubu.

Fotbalisté Chelsea (v černém) se radují z gólu Jurije Žirkova do sítě AC Milán

"Byl to těžký zápas, protože Milán hrál velmi dobře," řekl agentuře AP Ancelotti, jenž před odchodem do Chelsea vedl AC devět sezón a dvakrát s ním vyhrál Ligu mistrů. "Z vítězství mám radost, ale ještě to nebylo ono," dodal. "Přišel jsem o hlas, protože na trénování nejsem zvyklý. Ale zápas proti Carlovi jsem si užil, protože jsme dobří přátelé," přidal Ancelottiho nástupce v AC Brazilec Leonardo.

Petr Čech během přátelského zápasu s AC Milánfoto: ČTK/AP/Gail Burton

Skóre utkání otevřel už v sedmé minutě dalekonosnou střelou Dider Drogba, za AC Milán vyrovnal v 38. minutě Clarence Seedorf. O vítězství Chelsea pak ve druhé půli rozhodli ruská posila Jurij Žirkov a Čech, který v závěru zneškodnil nebezpečnou Inzaghiho střelu.