Rubriky:

Ostatní

Ronaldo si v brazilské lize zlomil ruku a čeká ho pauza

27. července 2009 17:30 - SAO PAULO

Ani při angažmá v brazilské lize se bývalé fotbalové hvězdě Ronaldovi nevyhýbají zranění. Někdejší nejlepší hráč světa si v nedělním zápase Corinthians proti Palmeiras zlomil levou ruku a bude svému týmu chybět podle odhadů čtyři až pět týdnů.

Až středeční vyšetření ukáže, zda bude muset dvaatřicetiletý fotbalista na operaci. Dvojnásobný mistr světa se zranil už v 19. minutě utkání, v kterém jeho tým podlehl Palmeiras 0:3.

Stejnému soupeři dal Ronaldo na začátku března svůj první gól po více než roční pauze způsobené těžkým zraněním kolena, které ukončilo jeho angažmá v AC Milán. V dalších týdnech se pak rozstřílel a spekulovalo se dokonce o jeho návratu do reprezentace.

Tentokrát však nedal prestižní duel bývalému kanonýrovi Realu Madrid, Barcelony, či Interu Milán mnoho důvodů k radosti. Zápas pro Ronalda záhy skončil a jeho tým navíc utrpěl debakl, přestože měl lepší podmínky pro přípravu.

Derby týmů ze Sao Paula se z bezpečnostních důvodů hrálo v téměř 600 km vzdáleném Presidente Prudente, kam fotbalisté Palmeiras na rozdíl od Corinthians nemohli kvůli špatné viditelnosti odletět a museli absolvovat dlouhou cestu autobusem. "Všichni byli unavení, ale byla výzva se s tím poprat a tým dokázal víc než to," uvedl útočník Obina, který zápas rozhodl hattrickem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní