Rubriky:

Ostatní

Argentinská fotbalová liga začne, ale s otazníky

11. srpna 2009 21:06 - BUENOS AIRES

Kvůli finančním problémům odložená argentinská fotbalová liga zahájí novou sezonu 21. srpna. Stále ale zůstává otazníkem, zda práva na televizní vysílání převezme stát a kluby budou dostávat mnohem více peněz z marketinkových práv.

"Je potvrzeno, že začneme 21. srpna a doufáme, že už nedojde k žádné změně," řekl Jose Beraldi, viceprezident Boca Juniors.

Nový ročník měl v Argentině začít již 14. srpna, ale podle Argentinského fotbalového svazu dosahovaly dluhy dvaceti týmů na daních, vůči hráčům a také svazu výše 182 miliónů dolarů.

Argentinská vláda nabídla, že klubům z nadcházejícího ročníku vyplatí 154 miliónů dolarů z televizních práv, když fotbalový svaz vypoví dlouholetý kontrakt s privátním konsorciem, který by měl trvat až do roku 2014. To by mohlo zdvojnásobit příjmy klubů z TV práv, ale rovněž by to znamenalo soud o stamiliony za nedodržení kontraktu.

"Když máte manžela, který vás bije a dává jen nezbytné minimum peněz na rok a pak přijde někdo, kdo vás bude milovat a dá vám, co si budete přát, tak ke komu byste šli?" odpověděl prezident fotbalového svazu Julio Grondon na otázku, jak asi situaci vyřeší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní