Rubriky:

Ostatní

Argentinská vláda zaplatila za práva na fotbal 155 miliónů dolarů

20. srpna 2009 09:35 - BUENOS AIRES

Argentinská vláda zaplatila za vysílací práva na tamní fotbalovou ligu 155 miliónů dolarů (2,8 miliardy korun), což je podle agentury Reuters dvojnásobek toho, co platil dosavadní soukromý majitel. S ním měl svaz smlouvu až do roku 2014, kvůli vyššímu zisku, který mu umožní vyřešit finanční potíže, však kontrakt vypověděl.

Vláda tak přispěla k záchraně klubů, které na daních, hráčům a svazu dluží 182 miliónů dolarů. Vysloužila si za to však tvrdou kritiku, protože se prý jedná o populistické gesto, jež má kabinetu pomoci ještě více ovládnout ekonomiku v zemi. Opozici se také nelíbí, že v době ekonomické krize vláda dává peníze do fotbalu, místo aby je použila třeba na podporu chudých.

"Vláda nebude fotbal neustále dotovat. Naopak na něm vydělá a peníze bude moci použít jinde," reagoval mluvčí argentinského svazu Cherquis Bialo.

Zásah vlády odvrátil další odložení začátku argentinské ligy. Ta se měla původně hrát od 14. srpna, ale kvůli vysokým dluhům klubů byl start soutěže přeložen na 21. srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní