Rubriky:

Ostatní

Superpohár se může i letos podívat do Česka, ve hře je Hübschman

27. srpna 2009 10:52 - MONTE CARLO/PRAHA

Téměř stejné rozdělení rolí jako loni nabízí páteční Superpohár UEFA. Zápas mezi vítězem Poháru UEFA Šachtarem Doněck a šampionem Ligy mistrů Barcelonou má celkem jasného favorita, jenže zkušenosti z loňska musí Katalánce varovat. Bez jednoho dne přesně před rokem totiž Manchester United coby vítěz Ligy mistrů podlehl Zenitu Petrohrad 1:2. A oba týmy z bývalého SSSR pojí i fakt, že mají v kádru českého hráče.

Zatímco loňský triumf Zenitu nabídl nečekanou radost i českému krajnímu obránci Radku Šírlovi, letos se na stadiónu Louise II. v Monaku objeví stoper Tomáš Hübschman. Sedmadvacetiletý odchovanec Sparty se vypracoval v jednu z opor Šachtaru, v úterním zápase předkola Evropské ligy ale scházel. Je tedy otázkou, zda se šance dočká "alespoň" v pátek večer. Kdyby Superpohár získal, možná by jej po vzoru Šírla také přivezl na krátkou návštěvu do Česka.

Velkou neznámou bude i to, v jaké formě se představí Barcelona. Katalánský velkoklub se po vydařené sezóně překvapivě zbavil kanonýra Samuela Eto'a i záložníka Alexandra Hleba. O víkendu si Katalánci zajistili domácí Superpohár, jinak jsou celkem nerozehraní. Přesto by měla být Barcelona jasným favoritem. Zajímavý bude návrat do Monaka pro útočníka Thierryho Henryho a další tři barcelonské hráče, kteří v knížecím klubu v minulosti hráli.

Zápasy o Superpohár se hrají už od roku 1972; na současný formát s jediným zápasem v Monaku najela soutěž v roce 1998. Většina z 18,5 tisíce lístků se rozdělí mezi oba účastnické kluby a očekává se, že zejména z nepříliš vzdálené Barcelony dorazí velké množství fanoušků.

Finále Superpoháru bude řídit Belgičan Frank de Bleeckere. Zápas začíná ve 20:45 SELČ a přímým přenosem jej vysílá kanál ČT4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní