Rubriky:

Ostatní

Bolivijský prezident chce znárodnit fotbal

12. září 2009 11:11 - LA PAZ

Bolivijský prezident Evo Morales se rozhodl reagovat na mizerné výsledky národního týmu. Chce kvůli nim znárodnit fotbal, aby ho zbavil parazitujících funkcionářů. Podobný krok by však byl v rozporu s pravidly FIFA.

"Někteří funkcionáři se na fotbalu přiživují. Myslím, že sport a hlavně fotbal, by měl být znárodněn. Nic by mu nepomohlo tak jako zásah státu," citovala Moralese agentura AP.

Morales s nápadem přišel poté, co Bolívie prohrála v kvalifikaci mistrovství světa 1:3 s Ekvádorem a spolu s Peru jsou jedinými týmy, které nemají naději na šampionát v Jihoafrické republice postoupit. "Omlouvám se za to, jak náš tým hrál," uvedl prezident. "Doteď byl fotbal soukromým a nezávislým a neměl žádné výsledky. Někteří funkcionáři o fotbale nic nevědí, tak přece nemůžou být ve vedení," dodal.

Pokud by Morales znárodnění prosadil, dostal by se do rozporu s pravidly FIFA, které vměšování státu do fotbalu nepovolují. Loni například na měsíc suspendovala Peru za to, že vláda neuznala volbu nového svazového předsedy.

Bolivijský prezident se už v minulosti do konfliktu s FIFA dostal. Před rokem bojoval za zrušení zákazu hraní zápasů ve vysoké nadmořské výšce a uspěl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní