Rubriky:

Ostatní

UEFA prošetřuje 40 zápasů podezřelých z ovlivnění výsledku

25. září 2009 21:15 - LONDÝN

Evropská fotbalová unie UEFA prošetřuje 40 zápasů podezřelých ze zmanipulování výsledku. Podle agentury AP se jedná se i o několik utkání Ligy mistrů a bývalého Poháru UEFA.

"Momentálně jde hlavně o východoevropské kluby. Vědí, že v pohárech nedojdou daleko, a když mají vypadnout, tak si řeknou: Pojďme na tom vydělat," řekl Peter Limacher, šéf disciplinární komise UEFA.

Jedná se o zápasy za poslední čtyři roky, u kterých byla UEFA upozorněna na podezřelé sázky. Ze čtyřiceti zápasů se 15 odehrálo v posledních dvou letech. "V případech, které jsme zatím viděli, jde o jasně ovlivněné výsledky. Nejdřív poločas a pak výsledek po devadesáti minutách," uvedl Limacher. "Než někoho usvědčíme, tak to zabere nějaký čas. Ale v případech, kde spolupracujeme s policií, by se to mohlo povést," dodal.

UEFA v posledních letech v boji s ovlivňováním zápasů kvůli sázkám výrazně přitvrdila. Před měsícem například potrestala tři makedonské kluby kvůli možnému ovlivnění duelů Poháru UEFA a jeho následovníka Evropské ligy. Někdejší šampion země Pobeda Prilep dokonce za pět let staré ovlivnění utkání předkola Ligy mistrů dostal osmiletý zákaz startu v pohárech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní