Rubriky:

Ostatní

O nasazení v baráži kvalifikace MS rozhodne žebříček FIFA

29. září 2009 22:51 - RIO DE JANEIRO

Žebříček FIFA bude rozhodujícím kritériem pro nasazení osmi evropských týmů do baráže o účast na fotbalové mistrovství světa 2010. Barážové dvojutkání se může týkat i české reprezentace, pokud v kvalifikační skupině obsadí druhou příčku. Do konce kvalifikace jí zbývá odehrát říjnové domácí duely s Polskem a Severním Irskem. Ani dvě vítězství českým fotbalistům bez příznivé konstelace dalších výsledků druhé místo nezaručují.

 

Michaela Říhová, Právo

"Čtyři nejlépe postavené týmy v žebříčku FIFA budou v jednom losovacím koši, zbylé čtyři reprezentace ve druhém. Zvlášť se bude losovat výhoda domácího prostředí při odvetě," uvedl dnes na zasedání FIFA v Riu de Janeiro prezident federace Sepp Blatter.

Žebříček FIFA zaznamenává všechny mezistátní zápasy za několik let. Češi se v něm ještě loni pohybovali v elitní desítce, nyní jim patří 18. příčka, což by v případné baráži znamenalo pravděpodobně silnějšího soupeře.

Výběru Ivana Haška hrozí, že po zisku druhého místa ve skupině může v rozhodující bitvě o postup narazit například na Francii, Rusko, Řecko či Chorvatsko. Situace ve většině kvalifikačních skupin je však dvě kola před koncem velmi zamotaná a nakonec mohou postoupit i týmy z nižších příček žebříčku FIFA.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní