Rubriky:

Ostatní

Maradona věří, že Argentinu v kvalifikaci zachrání Bůh

30. září 2009 19:00 - BUENOS AIRES

Fotbalistům Argentiny hrozí, že poprvé od roku 1970 budou chybět na mistrovství světa, Diego Maradona však nepanikaří. Reprezentační trenér věří, že jeho tým v posledních dvou kvalifikačních zápasech spasí Bůh.

"Už mě několikrát zachránil a doufám, že to udělá i tentokrát," citovala agentura Reuters Maradonu. Podle legendárního fotbalisty mu Bůh pomohl, když bojoval se závislostí na drogách a alkoholu, a zapomenout nelze ani na nechvalně proslulou "Boží ruku". Tak Maradona nazval svůj gól rukou do sítě Anglie ve čtvrtfinále světového šampionátu v roce 1986 v Mexiku, kde Jihoameričané nakonec slavili zlato.

Maradona přišel k argentinské reprezentaci loni v říjnu. Tým však pod jeho vedením prohrál čtyři z letošních šesti kvalifikačních zápasů a hrozí mu, že se poprvé od roku 1970 nepodívá na mistrovství světa.

Argentinu nyní čekají poslední dva zápasy s Peru a Uruguayí. "Musíme si uvědomit, že tyhle zápasy všechno rozhodnou. Už je nemůžeme lacině prohrát jako třeba s Brazílií," řekl Maradona.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní