V osmifinále MS fotbalistů do 20 let vypadl domácí Egypt

KÁHIRA

Fotbalisté Egypta skončili na mistrovství světa hráčů do 20 let v domácím prostředí v osmifinále. Nad síly svěřenců českého trenéra Miroslava Soukupa byla v úterním duelu Kostarika, která v Káhiře zvítězila 2:0.

Fotbalista Kostariky do dvaceti let Jose Mena (druhý zleva) se raduje se svými spoluhráči z branky do sítě Egypta.

Soukup před dvěma lety na MS v Kanadě dovedl český výběr k senzačnímu stříbru. Vysoké ambice měl i letos s Egyptem, domácí fanoušky by podle něj uspokojil postup do semifinále.

Už v boji o čtvrtfinále však Egypťany zastavila Kostarika, až třetí tým tabulky základní skupiny E, která českým reprezentantům v sobotu podlehla 2:3. První gól dal v 21. minutě obránce Mena, v závěru pak sebral domácímu výběru poslední zbytky naděje Ureňa.

Do čtvrtfinále šampionátu se probojovala i Ghana, která v africkém duelu vyřadila JAR. Rozhodující gól vstřelil v prodloužení Adiyiah, vítězům pak už neuškodila ani červená karta pro střídajícího Agyemanga.

Ghana se o postup do semifinále utká s Koreou, dalším soupeřem Kostaričanů bude vítěz zápasu Venezuela - Spojené arabské emiráty.