Rubriky:

Ostatní

Argentinský klub potvrdil angažmá Matthäuse, ten ho popřel

25. října 2009 10:16 - BUENOS AIRES

Rodolfo Molina, ředitel argentinského fotbalového týmu Racing Club de Avellaneda, v sobotu potvrdil, že jeho tým angažuje na místo trenéra bývalého německého fotbalistu Lothara Matthäuse. Zástupci klubu se podle jeho vyjádření s kapitánem mistrů světa z roku 1990 po telefonu domluvili na podmínkách angažmá. Matthäus ovšem vzápětí na internetových stránkách deníku Bild odchod do Argentiny popřel.

 

www.soccersaints.com

"Matthäus je trenér, kterého potřebujeme, abychom se razantně zlepšili. Tým je na tom špatně psychicky, člověk se zkušenostmi ze světového fotbalu, jaké má Matthäus, může hráče povzbudit," prohlásil Molina.

Racing Club patří se sedmi ligovými primáty mezi týmy, který v Argentině patří do takzvané "Velké pětky". Naposledy se z titulu radoval v sezóně 2001/2002, bylo to ale jediné vítězství od roku 1966. V probíhajícím ročníku se po deseti utkáních utápí na sestupové pozici bez jediného vítězství.

Podle argentinských médií měl osmačtyřicetiletý trenér přiletět do Jižní Ameriky v pondělí, agentura SID odhadla výši jeho roční smlouvy na 900 000 dolarů (15,5 miliónu korun).

"Do Jižní Ameriky neletím v pondělí ani v dalších dnech, mám nabídky ze zahraničí, ale není to z Argentiny," řekl Bildu Matthäus a zároveň popřel jakýkoliv kontakt se zástupci klubu. "Nevím, odkud se tyto zprávy vzaly," dodal.

Bývalá hvězda Bayernu Mnichov a Interu Milán zatím za sebou nemá příliš oslnivou trenérskou kariéru. Na lavičku se Matthäus poprvé posadil před osmi lety, kdy vedl Rapid Vídeň. Mistr světa a držitel Zlatého míče z roku 1990 koučoval také Partizan Bělehrad, Salcburk, izraelský Maccabi Netanja a maďarskou reprezentaci. Krátce působil i v brazilském Atlétiku Paranaense.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní